Anime-FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime-FUN

Animekoliklerin Buluşma Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
yabancı şarkılar
Anime Fun Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Cuma Mart 06, 2009 3:05 pm
Cuma Mart 06, 2009 2:57 pm
Cuma Mart 06, 2009 2:56 pm
Perş. Şub. 12, 2009 2:49 pm
C.tesi Ocak 24, 2009 3:04 pm
Cuma Ocak 16, 2009 10:35 pm
Cuma Ocak 16, 2009 10:34 pm
Cuma Ocak 16, 2009 10:33 pm
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
mawêRa * (211)
THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Vote_lcapTHarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Voting_barTHarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Vote_rcap 
HaLDamiR (192)
THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Vote_lcapTHarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Voting_barTHarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Vote_rcap 
haKuren (188)
patatessalatasııxD (77)
[ExaRDiuM] (23)
bubbLe=) (16)
haDuN xD (11)
UnLydia (11)
hexenring (10)
emo_loq (4)

THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
HaLDamiR
Admin
Admin
HaLDamiR
AnimeFun.hot-me.com Anime Koliklerin Buluşma Mekanı

Kişi sayfası
Anime Kolik:
THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Left_bar_bleue10000/10000THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Empty_bar_bleue  (10000/10000)
Level: 100
Başarı:
THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Left_bar_bleue399/1000THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Empty_bar_bleue  (399/1000)
https://animefun.yetkinforum.com
MesajKonu: THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 11:58 am

Sert Death Metal Vokali Oluşturma Teknikleri:

Adımlar:
1- Dinlemek
-Sesinizi Harsh vokal kıvamına getirmek için öncelikle yapmanı gereken bu sesi kullanan sanatçıların çalışmalarını edinmek ve sese karşı bir tanışıklık edinmek. Bu amaçla George Fisher (Cannibal Corpse) & Chris Barnes (Six Feet Under), Mikael Åkerfeldt- Opeth, Nergal -Behemoth, Karl Sanders-Nile, ve Alexi Laiho - Children of Bodom. gruplarını dinleyip sindirmek.

Bu konuda dinlenebilecek vokal ve gruplar:
Yavaş - Normal (Vokal): “Black Sabbath” - Black Sabbath, “Dead Skin Mask-Slayer, "Hard Rock Hallelujah"-Lordi, The Profit of Doom- Type O Negative -
Death Metal (Vokall): “Death Walking Terror” Cannibal Corpse, "Festering in the Crypt"-Cannibal Corpse, “I Cum Blood” -Cannibal Corpse, "The Jealous Sun"- Novembers Doom

HIzlı- Vokal: “Aggressive Perfector”-Slayer, “Dittohead”-Slayer, “Jesus Saves”-Slayer, Necrophobic”- Slayer
Death Metal: “Disposal of the Body-Cannibal Corpse, “Homage for Satan”-Deicide, “Post Mortal Ejaculation” by Cannibal Corpse, “The Exorcist” by Possessed, "The Optimist"-Skinless, "4:20"- Six Feet Under, "Stabwound" by Necrophagist, "Egypt, the Red Earth"-Necronomicon, "Buried By The Dead" by Bloodbath, "Prometherion"-Behemoth

2- Sesi Isıtmak

Albüm kaydı veya konser performansından önce sesi ısıtmak iyi bir metoddur. Ses tellerini ılık su içerek temizleyerek göğüs kafesinden daha temiz bir sesin çıkmasını sağlar. Her zaman 5 dakika daha fazla sesinizi ısıtırsanız sesiniz daha karlı çıkar. Eğer canlı bir performans icra ediyorsanız şarkı aralarında ılık su içerek sesinizi ısıtınız. Asla soğuk su kullanmayın. Soğu su ses tellerinin donmasını ve istenen kıvamda tını elde edilememesini sağlar. Cannibal Corpse grubundan corpsegrinder lakaplı George Fisher' bir röportajda kendisine bu konuda sorulan bir soruya şöyle cevap vermiştir.:
Soru: Sesiniz boğazınıza (gırtlak) yaptığınız bir basınç sonucu mu böyle çıkıyor?
George Fisher: Hayır bundan daha fazlası var. Bu aslında çok neşeli ve kişisel mevzudur. İnsanlar bana "oo dostum bu şekilde sesini kullanmayı ve şarkı söylemeyi nereden öğrendin" diye soruyorlar. Albüm çalışmaları sırasında harekete geçiyorum ve bu arada şarkı söylüyorum. (Orj: metin: put on the albums and started singing to them.) Bazı insanlar bana şöyle diyorlar:
Fakat benim sesim 10 dakika canımı acıtmaya başlıyor ve başarısız oluyorum. "Evet doğru söylüyorsun" diyorum. Yapabileceğin sesinin boğazının arkasında bir gargara gürültüsüne dönüştüğünü duyana kadar egzersiz yapmaktıdr.
Egzersiz yapmanın en iyi yolu da "a,e,i,o,n,u" seslerini sesini domuz homurtusu şekline dönüştürüp yavaştan en hızlıya doğru tekrarlamaktır.
Kek canavarı şeklindeki efekti sesini zorlayarak elde edemezsin bu sadece sesin akorlarına zarar verir. yapabileceğin gövdenin üst kısmını izafi olarak yukarı doğru itmektir. Bütün seslerimiz diyaframdan çıkar. O halde

önceden ayarlanmış dik bir pozisyonda durmak oldukça yardım edecektir. Kesinlikle omuzlarını çökertme ve belkemiğini eğri pozisyona getirme. Vücudun olabildiği kadar dik durmalıdır.
Nefes al ve sesin akorlarını dışarı verirken derin bir şekilde kükremeye çalış fakat sesine de hakim ol. Vücudun bu arada düzenli bir şekilde relax olmalıdır.

Hırıltın büyük bir kuvvetle gümbürdemeye kükremeye dönüşecektir. Sesinin çatlamasına asla izin verme. Eğer çatlayacağını hissediyorsan ani bir şekilde birden bire ses şiddetini indir

Harsh Vokali Korumanın Yolları:

-Kötü tekniklerle ve kullanımla sesine ciddi bir şekilde zarar verebilirsin.
Fakat yumuşak fazla ciddi olmayan hasarlar zaman içerisinde iyileşecektir.

- Kesinlikle çok fazla şekilde sigara ve alkol kullanma, Ölçülü bir şekilde olmasına dikkat et. Tabi eğer bu vokali kullanmak istiyorsan. Sigara sesini kalınlaştırır.

-Uyuşturucu haplar performansını büyük ölçüde düşürür. Death vokal enerjinin mantıklı bir şekilde kullanımı ile ilgilidir. Uyuşturucu ve buna benzer zararlı alışkanlıklar sadece duruş enerjini kısırlaştırır. Gücünü azaltır. Bu da çığlık/homurtu ve headbangı vücudunda başka toksinler olmadan yapamaz hale gelmene neden olur.

-Sesinin idolun olan bir vokalin sesine benzemesini isteyebilirsin fakat unutma ki herkesin şarkı söyleme sesi değişiktir. Chris Barnes, Glen Benton, Nergal ve Angela Gossow'un normal bir konuşma sesleri vardır.

-Eğer boğaz enfeksiyonuna veya soğuk algınlığına yakalanırsan sesini kullanmaya ara vermelisin.

-Harcsh vokal her zaman senin özünden içinden gelir. Boğazından, gırtlağından çıkmaz.

Bu konudaki tekniklerin hepsini George "Corpsegrinder" Fisher DVD'sinde anlatılmıştır.

THarsh Death Metal Vokali Yapma Teknikleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası